Waterdoorlatendheid verbeteren

Hallo allemaal,

ik heb een perceel met een flink natte plek erin, heb al een profielkuil gespit om te kijken hoe dat kwam. nu ben ik er inmiddels achter dat ik nat 120 cm spitten nog steeds zwarte aarde (Beekeerdgrond) tegen kom terwijl aan de andere kant van het perceel ik nat 40 cm al op scherp zand zit.

nu is de vraag; hoe moet ik dit aanpakken om de waterdoorlatendheid te verbeteren?

Dit topic is ook zichtbaar op het Prikkebord

Lees meer..

Middenveld

Reacties

+2
mlkvhoudr
euh niet ; tenminste als ik het goed inschat en de grond vergelijkbaar is met uiterwaardengrond, dan is de beste oplossing rond leggen dat het water er via greppeltjes afkan
+1
spotmelker
Wat je ook doet, ga geen (diepe)mechanische grondbewerking toepassen, dan wordt het een spons. Net zoals @ mlkvhoudr zegt en evt drainage als het slootpeil laag genoeg is (min 80 cm onder maaiveld)
+1
fleckie86
broncorrector.com/ Het werkt wel maar het duurt een aantal jaar voordat je echt verneemt maar het kost wel redelijk wat.

Heb je nog grondverzet foto's of video's uit de oude doos! Help mee!

Meld je eenvoudig aan voor deze website en maak elke week opnieuw kans op een geldprijs! De 5 meestbekeken van de week worden namelijk beloond!

Lid worden is heel eenvoudig!